KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16894175
nr 1689 4175
Nicky Sahlström
(1853-1932), Sverige
"Disig morgon Fiskebäckskil". Signerad, akvarell, 29x54 cm, yttermått inklusive ram: 38x63 cm
Nikolaus "Nicky" Nilsson Sahlström, svensk konstnär född 1853, död 1932.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 24 mars 2025
kl 19:10:51
19/3 02:08:46
Nicky Sahlström
Läs mer om Nicky Sahlström